PDF Drukuj Email

Serial "Millenium" na podstwie bestsellerowej trylogii Stiega Larssona

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Ekranizacja pierwszego tomu bestsellerowej trylogii Stiega Larssona. Niezwykłe połączenie mrocznego wielowątkowego kryminału z wciągającym thrillerem psychologicznym. W połowie lat 60. ubiegłego wieku w niejasnych okolicznościach znika bez śladu 16-letnia Harriet Vanger, członkini bogatej i wpływowej rodziny przedsiębiorców. 40 lat później dziennikarz śledczy Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) otrzymuje zlecenie wyjaśnienia tej tajemniczej sprawy. Zgłębiając historię rodziny Vangerów Mikael stopniowo odkrywa coraz bardziej szokujące fakty. Kiedy wydaje się, że sprawa go przerasta, dziennikarz otrzymuje pomoc ze strony zamkniętej w sobie, ekstrawaganckiej i fascynującej genialnej hakerki Lisbeth Salander (Noomi Rapace).

Dziewczyna, która igrała z ogniem

Porywający thriller zrealizowany na podstawie drugiego tomu bestsellerowej trylogii Stiega Larssona. Do Mikaela Blomkvista, dziennikarza magazynu "Millennium", specjalizującego się w problematyce korupcji wśród szwedzkich wyższych sfer, zgłasza się dwójka młodych dziennikarzy. Mia i Dag wpadli na trop zorganizowanej siatki przestępczej, zajmującej się handlem młodymi dziewczętami, wykorzystywanymi później w branży seksualnej. Wszystko wskazuje na to, że w ten proceder zamieszane są wysoko postawione osoby. Wkrótce potem dochodzi do szokującego podwójnego morderstwa, a oskarżona o nie zostaje dziewczyna o tajemniczym życiorysie, hackerka Lisbeth Salander. Mikael nie wierzy w jej winę i zaczyna prowadzić własne śledztwo.

Zamek z piasku, który runął

Ekranizacja trzeciego i ostatniego tomu bestsellerowej trylogii Stiega Larssona. Lisbeth Salander cudem przeżywa próbę pogrzebania jej żywcem. Jednak na tym jej kłopoty się nie kończą. W szpitalu pilnowana jest przez policję, czeka ją proces. Dla pewnej tajnej organizacji jest zagrożeniem, które należy niezwłocznie wyeliminować. Mikael Blomkvist postanawia za wszelką cenę pomóc ekscentrycznej hakerce. Sięga po metody legalne i nielegalne, uruchamia wszelkie znajomości, postanawia też odkryć mroczne tajemnice jej przeszłości i opisać to w tekście, który wywoła trzęsienie ziemi na najwyższych szczeblach władzy, w służbach bezpieczeństwa i w całym społeczeństwie. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

Sygnatura DVD 311-312-313

 
PDF Drukuj Email

"Tajemnice Watykanu" - serial dokumentalny na 4 płytach DVD

Polscy dokumentaliści przedstawiają widzom codzienność Stolicy Apostolskiej widzianej z perspektywy niedostępnej rzeszom pątników gromadzących się przed Bazyliką Świętego Piotra. Ukazują wewnętrzną maszynerię odpowiedzialną za funkcjonowanie Watykanu: administrację kierowaną przez kardynała Edmunda Szokę - gubernatora Państwa Watykańskiego, rozgłośnię Radio Vaticana nadającą audycje w 34 językach, a zorganizowaną przed laty przez Guglielmo Marconiego - wynalazcę radia, słynne watykańskie biblioteki, drukarnie, introligatornie, pracownie renowacji zabytków sztuki. Odwiedzają Akademię Papieską, najstarsze w Europie, bo ośmiuset letnie ogrody pielęgnowane przez 27 ogrodników, oraz wozownie i garaże.

Na czterech płytach znajduję się 14 odcinków - blisko 6 godzin filmu.

Sygnatura 302 DVD

 
PDF Drukuj Email

"Zakazane piosenki. Najpiękniejsze melodie lat okupacji."

Nieodłączną częścią lat okupacji w Polsce są piosenki: wojenne, również przedwojenne, okupacyjne, partyzanckie, powstańcze. Śpiewano je na ulicach i podwórkach, w kawiarniach, w oddziałach partyzanckich i daleko w obozach alianckich. Były zakazane. Okupant je tępił z całą bezwzględnością za ich polskość. Znamy ten obraz, z jakże wzruszającego filmu "Zakazane piosenki".

Wśród nagrań zebranych na płytach "Zakazane piosenki", prezentujemy najbardziej znane piosenki lat okupacji. "Warszawiankę" jeszcze w roku 1931 nagrał na płyty "Syreny-Electro" Eugeniusz Mossakowski, legendarny baryton przedwojennej Opery Warszawskiej. Najsłynniejszą pieśń sprzed II wojny "My pierwsza brygada" śpiewa Chór Dana. Klimat piosenek podwórkowych, szczególnie charakterystycznych, głównie przez satyryczne i ostre w swej wymowie teksty, oddają piosenki Orkiestry Ulicznej z Chmielnej i barda dawnej Warszawy Stanisława Grzesiuka. Sięgamy tu również po zapomniane płyty Chóru Czejanda. W ich wykonaniu na płycie znajdują się dwa utwory: "Serce w plecaku" i "Czerwone maki na Monte Cassino".

Sygnatura 98 CD

 
PDF Drukuj Email

Ćwiczenia usprawniające kręgosłup

Film na płycie DVD pokazuje wykonanie wszystkich opisanych w książce "Ćwiczenia usprawniające kręgosłup – poradnik" ćwiczeń i obejmuje dwa zestawy. Pierwszy to ćwiczenia dynamiczne zwiększające RUCHOMOŚĆ kręgosłupa (39 min). Poprawiają one także wygląd sylwetki, ogólną sprawność oraz pewność siebie. Stanowią nie tylko łagodny trening fizyczny dla ciała, ale i relaksację dla umysłu. Są tak dobrane, aby nie przeciążały nadmiernie kręgosłupa. Drugi zestaw to ćwiczenia izometryczne poprawiające STABILIZACJĘ kręgosłupa (6 min).

Ćwiczenia wykonuje Sylwia Ścisłowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, specjalistka rysunku anatomicznego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, instruktorka aerobiku.

Sygnatura 304 DVD

 


Reklama
free pokerfree poker

Święty Jan Paweł II

Rok Świętego Jana Pawła II

Nowe książki

„Z książką na start”

„Z książką na start”

Zbiory multimedialne

Województwo Lubelskie

Szukaj na stronie

CZYTAK