Rok Powstania Styczniowego PDF Drukuj Email

Rok 2013 jest wyjątkowy dla miłośników historii. Senat RP ogłosił go rokiem powstania styczniowego (uchwałą z dnia 3.08.2012 r.). W całej Polsce i na Litwie odbędzie się wiele wydarzeń, które mają upamiętnić i przybliżyć historię tego zrywu narodowego sprzed 150 lat.

Więcej…
 
Rok Bezpiecznej Szkoły PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2012/2013 będzie "Rokiem bezpiecznej szkoły" - napisała minister edukacji Krystyna Szumilas w specjalnym liście, zamieszczonym na stronie ministerstwa, do uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.

Więcej…
 
Józef Teodor Konrad Korzeniowski PDF Drukuj Email

155. rocznica urodzin

Joseph Conrad, właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski, urodził się 3 grudnia 1857 roku w Berdyczowie, a zmarł 3 sierpnia 1924 roku w Bishopsbourne.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Rok 2012 - Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej

Osoby powyżej 60 lat nadal mają wiele przed sobą, a społeczeństwo coraz bardziej docenia to, co mają one do zaoferowania. Na tym właśnie polega aktywne starzenie się – na korzystaniu z licznych możliwości wynikających z dłuższego życia: czy to w miejscu pracy, w domu czy w społeczności lokalnej.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Pisarz wart Nobla - Bolesław Prus

Bolesław Prus, właściwie Aleksander Głowacki herbu Prus. Urodził się 20 sierpnia 1847 w Hrubieszowie, zmarł 19 maja 1912 w Warszawie. Wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki pieszej i rowerowej.

Więcej…
 


Strona 6 z 9
Reklama
free pokerfree poker

Święty Jan Paweł II

Rok Świętego Jana Pawła II

Nowe książki

„Z książką na start”

„Z książką na start”

Zbiory multimedialne

Województwo Lubelskie

Szukaj na stronie

CZYTAK