PDF Drukuj Email

Rok 2014 Rokiem CZYTELNICTWA

Więcej…
 
Wystawa w bibliotce PDF Drukuj Email

W grudniu 2013r. w czytelni biblioteki prezentowana była wystawa

Literaci Ziemi Parczewskiej.

biblioteka

Została ona przygotowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną-Centrum Kultury w Parczewie, a autorką jej opracowania jest Marta Goździk.
Pani Marta, zgodziła się zaprezentować sylwetki i twórczość rodzimych pisarzy uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parczewie (12 grudnia) oraz słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parczewie (18 grudnia).

http://www.wtzparczew.org/index.php/w-obiektywie/wizyta-w-bibliotece-pedagogicznej

 
PDF Drukuj Email

200. numer czasopisma Charaktery

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Julian Tuwim

1894-1953

Wybitny pisarz polski żydowskiego pochodzenia, autor wierszy dla dorosłych i dzieci, słów piosenek, tekstów dla kabaretów, librett operetkowych oraz wodewili. Współzałożyciel grupy poetyckiej „Skamander” i kabaretu literackiego "Pod Picadorem". Stały współpracownik i redaktor „Wiadomości Literackich”. Tłumacz poezji rosyjskiej, francuskiej, niemieckiej oraz łaciny. Jeden z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego, którego twórczość wpłynęła na następne pokolenia. Nazywany jest księciem poetów.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

545. rocznica śmierci Johannesa Gutenberga


Johannes Gutenberg (ok. 1399-03.02.1468) niemiecki złotnik i drukarz. Jest uważany za wynalazcę metody drukowania za pomocą ruchomych czcionek. Wynalazek Gutenberga polegał na sporządzeniu aparatu do odlewania czcionek z matryc, zestawianiu ich w kolumny oraz skonstruowaniu prasy do odbijania dowolnej liczby odbitek z jednego składu. Doprowadziło to do zwiększenia liczby drukowanych książek, obniżenia ich ceny oraz zwiększenia jakości druku.

Więcej…
 


Strona 5 z 9
Reklama
free pokerfree poker

Święty Jan Paweł II

Rok Świętego Jana Pawła II

Nowe książki

„Z książką na start”

„Z książką na start”

Zbiory multimedialne

Województwo Lubelskie

Szukaj na stronie

CZYTAK