PDF Drukuj Email

Zasady udostępniania zbiorów w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

oraz Filii w Łukowie i w Parczewie

od 1 września 2020 r. - do odwołania

Więcej…
 
„Z książką na start” PDF Drukuj Email

„Z książką na start”

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych

dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Więcej…
 
75. rocznica wyzwolenia Auschwitz PDF Drukuj Email

W 2020  roku przypada 75 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz Birkenau. Z tej okazji w holu biblioteki zaprezentowano zbiory biblioteki dotyczące obozu i Holocaustu.

Konzentrationslager Auschwitz, KL Auschwitz (Stammlager) – zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości, istniejący w latach 1940-1945, symbol Holocaustu. Jedyny obóz koncentracyjny, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, figuruje tam pod oficjalną nazwą Auschwitz-Birkenau niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945).

Więcej…
 
Rok teatru polskiego PDF Drukuj Email

 

W 250. rocznicę powołania Teatru Narodowego, a tym samym ustanowienia teatru publicznego w naszym kraju, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanawia oddać hołd ludziom i instytucjom tworzącym polski teatr, który jest jednym z  najważniejszych obszarów życia kulturalnego i społecznego.

Więcej…
 


Strona 3 z 9
Reklama
free pokerfree poker

Święty Jan Paweł II

Rok Świętego Jana Pawła II

Nowe książki

„Z książką na start”

„Z książką na start”

Zbiory multimedialne

Województwo Lubelskie

Szukaj na stronie

CZYTAK