Z literaturą wśród zwierząt

W dniu 17. maja 2021 roku odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Parczewie podsumowanie XVII edycji powiatowego konkursu plastycznego, którego tematem był literacki bohater zwierzęcy.

W konkursie wzieli udział uczniowie 4 szkół podstawowych powiatu parczewskiego: SP w Sosnowicy, SP w Gęsi, SP nr 1 i nr 2 w Parczewie.

Komisja w składzie:

Anna Oleszczuk  –  przewodnicząca - nauczyciel bibliotekarz,

Wiesława Tazbir      -  nauczyciel wychowania przedszkolnego, prezes ZNP,

Sylwia Gremplewska   -  kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej w Parczewie

dokonała oceny prac plastycznych uczniów i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I kategoria wiekowa: klasy I-II (22 prace)

1. Mikołaj Sobczyński – klasa I SP w Sosnowicy

2. Jakub Mojsa – klasa IIb SP w Sosnowicy

3. Michał Piękniewski – klasa IIb SP w Sosnowicy.

Wyróżnienia:

Kamil Kozak – klasa I SP w Gęsi, Michał Korpysz – klasa I SP w Gęsi, Igor Kwiatkowski – klasa IIb SP w Sosnowicy, Kacper Waszczuk – klasa I SP w Gęsi.

II kategoria wiekowa: klasy III-IV (25 prac)

1. ex aequo Nikola Czekalska – klasa III SP w Sosnowicy

Oliwia Kasperczuk – klasa III SP w Sosnowicy

2. Maja Kalinowska – klasa III SP w Sosnowicy

3. Filip Grzywaczewski – klasa III SP w Sosnowicy.

Wyróżnienia:

Róża Gęborys, Bartosz Grodek, Laura Grodek oraz Amelia Kaczanowska – wszyscy z klasa III w SP w Sosnowicy.

III kategoria wiekowa: klasy V-VI (2 prace)

Przyznano tylko wyróżnienia: Julia Chmielewska i Julia Kasprowicz – obie z klasa VIc SP nr 2 w Parczewie.

IV kategoria wiekowa: klasy VII-VIII (4 prace)

1. Wiktoria Grzywaczewska – klasa VIII SP w Sosnowicy

2. Krystian Kozak – klasa VIIa SP nr 1 w Parczewie

3. Kacper Szyszkowski – klasa VIIa SP nr 1 w Parczewie.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, które ufundowała Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Dyplomy, zakładki i plany lekcji od Wydawnictwa Harmonia otrzymali wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie.

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek w Radzyniu Podlaskim podarowała dla laureatów maskotki i lunchboxy. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Nagrody i dyplomy zostały przekazane do szkół, aby na miejscu zostały wręczone uczniom.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace wyeksponowane są w czytelni biblioteki, gdzie można je obejrzeć do końca sierpnia 2021 roku.

Dziękujemy za wszystkie piękne prace i zapraszamy do udziału w następnym konkursie już za rok.