Anatomia człowieka z elementami fizjologii

Niniejsze opracowanie, o charakterze kompendium, powstało na podstawie wieloletniego doświadczenia dydaktycznego pracowników Katedry Anatomii UJ CM i uwzględnia aktualne mianownictwo anatomiczne. Właściwie dobrane i starannie wykonane ryciny stanowią dodatkowy atut podręcznika. Szczególnym novum są rozdziały z zakresu fizjologii układu sercowo-naczyniowego, pokarmowego i moczowo-płciowego. Studentom Wydziału Farmacji dedykowany jest zwłaszcza rozdział dotyczący leków stosowanych w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Materiał ten został opracowany przez specjalistów klinicystów.

Książka jest skierowana przede wszystkich do studiujących na wydziałach medycznych, a także na studiach przyrodniczych.

Sygnatura 26873