PDF Drukuj Email

Zostań w domu i czytaj e-booki w IBUKU Librze

Kolejny tydzień kwarantanny za nami, wszystkie zaległe lektury już przeczytane. Co teraz? Choć drzwi biblioteki są zamknięte, to wciąż możesz korzystać z książek w wersji on-line. Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej  udostępnia czytelnikom Biblioteki w Parczewie zdalny dostęp do bazy IBUK LIBRA.

Wydawnictwo Naukowe PWN poleca IBUKA Librę – e-czytelnię czynną całą dobę, w której do czytania e-booków nie potrzebujesz żadnej aplikacji. Wystarczy urządzenie z przeglądarką internetową obsługujące HTML5.

Weź tablet lub laptop, rozsiądź się wygodnie w fotelu i oddaj lekturze, korzystając z zasobów IBUK Libra. E-booki to świetne rozwiązanie na czas pandemii. Bez wychodzenia z domu szeroką ofertę publikacji masz w zasięgu ręki. Nie trać szansy na dostęp do literatury i korzystaj z IBUKA Libry.

Aby otrzymać kod dostępu należy zadzwonić – tel. 500 565 886 – podać imię i nazwisko oraz nr karty bibliotecznej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w godz. 8.00 - 15.00 (poniedziałek – piątek).

Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy ponad 1000 elektronicznych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych - wydanych przez renomowane polskie oficyny.

Instrukcja rejestracji i logowania

Jak poruszać się po platformie IBUK Libra

Więcej na https://libra.ibuk.pl/

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Wydawnictwo Naukowe PWN opublikowało darmowy przewodnik pt. IBUK Libra. E-czytelnia krok po kroku. Jest to aktualna i przejrzysta instrukcja pokazująca wszystkie funkcje, które oferuje pierwsza w Polsce czytelnia e-booków. Dodatkowo na facebook’u pokazujemy w jaki sposób zacząć przygodę z tą platformą.

Instrukcja prezentuje krok po kroku, w jaki sposób można znaleźć interesujący e-book, jak dodać go do indywidualnej półki myIBUK, gdzie znajdują się dodatkowe publikacje, takie jak „Książka miesiąca” czy tak zwane darmowe książki oraz jak używać zaawansowanych narzędzi pracy z tekstem, w tym: cytowania, robienia notatek, korzystania ze słownika pojęć, czy tworzenia projektów pod pracę dyplomową lub artykuł naukowy.

Przewodnik można pobrać TUTAJ

Filmy instruktażowe

 
Reklama
free pokerfree poker

Święty Jan Paweł II

Rok Świętego Jana Pawła II

Nowe książki

„Z książką na start”

„Z książką na start”

Zbiory multimedialne

Województwo Lubelskie

Szukaj na stronie

CZYTAK